Działalność w Niemczech to krok do sukcesu

Załóż firmę w Niemczech

Firma w Niemczech - Działalność gospodarcza w Niemczech - Biuro

Soka Bau - obowiązkowa kasa urlopowa w Niemczech

Soka-Bau to kasa urlopowa dla branży budowlanej. Należy do niej odprowadzać comiesięczne składki na każdego pracownika. Obowiązek ten dotyczy zarówno osób zatrudnionych na terenie Niemiec, jak i tych delegowanych do pracy z Polski.

REJESTRACJA

Pracodawca ma obowiązek zgłosić do kasy urlopowej wszystkie zatrudniane przez siebie osoby. Od 01.07.2013 roku rejestracja w Soka-Bau odbywa się poprzez wypełnienie specjalnego formularza na stronie internetowej. Obowiązek obejmuje wszystkie firmy budowlane działające na terenie Niemiec.

SKŁADKI

Podczas rejestracji należy podać comiesięczne wynagrodzenie pracownika. Na tej podstawie kalkulowana jest wysokość składki urlopowej. W świetle nowych przepisów składki muszą być odprowadzane do 20. dnia każdego miesiąca. Zwłoka powoduje naliczanie odsetek. W razie braku wywiązywania się z wpłacania składek urlopowych pracodawca otrzymuje ostrzeżenie. Jeśli to nie zadziała – musi liczyć się z koniecznością zapłacenia kary finansowej, gdyż nieodprowadzanie składek do Soka-Bau traktowane jest w Niemczech jako wykroczenie.

ZWROT PIENIĘDZY Z SOKA-BAU

Pracownik w razie niewykorzystania urlopu może ubiegać się o zwrot ekwiwalentu urlopu lub odszkodowanie. Pracodawca może natomiast odzyskać składki, jeśli urlop został wykorzystany lub pracownik pobrał za niego wynagrodzenie. Procedury wymagają wypełnienia stosownych dokumentów oraz załączenia dokładnych informacji o tym, ile dni przepracowała dana osoba, z jakiego urlopu skorzystała oraz ile pieniędzy pobrała z tytułu wypłaty. Pomocny jest w tym wypadku wyciąg z konta pracownika (Urlaubnachweis).

Unternehmen in Deutschland

Consultingservice

Eliza Sotgiu

St. Nr. 207/275/04444
Adres:

JAKOBSTR. 25

02826 Görlitz / Zgorzelec

Niemcy

Telefon:

+49 3581 66 79 66

+49 173 458 47 14 

Fax:

+49 3581 76 40 02

Telefon kom. z Polski:

575 185 086

Biuro czynne:

Poniedziałek – Piątek
od godz. 9.00 do 16.00
Poza wyznaczonymi godzinami po umówieniu terminu.

Szukaj w serwisie