Sotigu-Consulting

Zakładanie konta bankowego w Niemczech

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w Niemczech ma obowiązek posiadać konto bankowe. Trzeba o tym pomyśleć natychmiast po zarejestrowaniu firmy, żeby informację o numerze konta przekazać między innymi urzędowi skarbowemu. Warto wtedy wiedzieć, co ze sobą zabrać i jak założyć konto w banku bez zbędnych problemów.

Niemieckie banki do założenia konta wymagają dwóch dokumentów. Jednym z nich jest paszport lub dowód osobisty, a drugi to potwierdzenie zameldowania na terenie Niemiec. W przypadku właściciela firmy dobrze jest mieć przy sobie zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej, bo większość banków woli upewnić się, że nowy klient ma jakieś źródło dochodów.

Otwierając konto trzeba wypełnić formularz w języku niemieckim. Jeśli nie znamy wystarczająco dobrze tego języka, to lepiej wybrać się do banku w towarzystwie osoby, która mówi biegle po niemiecku. Unikniemy wtedy kłopotów z wypełnianiem dokumentów lub problemów w komunikacji z pracownikami banku.

Najpopularniejszym rodzajem konta w Niemczech, które doskonale nadaje się dla początkującego przedsiębiorcy, jest konto bieżące, lub inaczej Rachunek Oszczędnościowo Rozliczeniowy (Girokonto). Na to konto wpływać będą pieniądze za wykonaną pracę, można z niego dokonywać wypłat oraz przelewów, wyjmować pieniądze z bankomatu oraz płacić za pomocą karty elektronicznej, a także ustawić zlecenia stałe.

Wybór banku w Niemczech nie należy do prostych, bo ofert jest z każdym rokiem coraz więcej. Przed podjęciem decyzji powinniśmy sprawdzić, który bank pobiera najmniejsze opłaty za prowadzenie konta oraz transakcje pieniężne, który daje nam dostęp do konta przez internet, a także który posiada najszerszą sieć bankomatów, abyśmy mogli wypłacać pieniądze bez dodatkowych prowizji.

Unternehmen in Deutschland

Consultingservice

Eliza Sotgiu

St. Nr. 207/275/04444
Adres:

JAKOBSTR. 25

02826 Görlitz / Zgorzelec

Niemcy

Telefon:

+49 3581 66 79 66

+49 173 458 47 14 

Fax:

+49 3581 76 40 02

Telefon kom. z Polski:

575 185 086

Biuro czynne:

Poniedziałek – Piątek
od godz. 9.00 do 16.00
Poza wyznaczonymi godzinami po umówieniu terminu.

Szukaj w serwisie