Czy możliwe jest uzyskanie dofinansowania na firmę budowlaną działającą na terenie Niemiec? Jakiej wysokości dotacja przysługuje na gewerbe? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, to zapraszamy Cię do przeczytania tego artykułu. Udzielamy w nim kilku praktycznych wskazówek m.in. o tym, jakie dotacje unijne są dostępne dla firm w Niemczech.

Gewerbe a dofinansowanie – czyli gdzie można złożyć wniosek o pieniądze

Założenie działalności gospodarczej, a także jej rozwój wymaga sporych nakładów finansowych. Dlatego warto poznać możliwości pozyskania dotacji na gewerbe. Do najpopularniejszych źródeł dofinansowania firmy budowlanej za zachodnią granicą należą:

  • dotacje z urzędu pracy,
  • fundusze unijne,
  • programy na start dla małych i średnich przedsiębiorstw,
  • kredyty z KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau – Niemiecki Państwowy Bank Rozwoju).

Wsparcie może mieć postać bezzwrotnego zastrzyku gotówki lub nisko oprocentowanego kredytu. Jeśli nie masz pewności, który wariant dotacji na gewerbe jest dopasowany do Twoich potrzeb, to skontaktuj się z nami. Od wielu lat wskazujemy firmom budowlanym jak radzić sobie na rynku niemieckim.

Dotacje unijne na branżę budowlaną w Niemczech

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w UE możesz uzyskać dofinansowanie na firmę budowlaną. Są to środki docelowe, które mogą być przeznaczone w zależności od programu na:

  • rozszerzenie zakresu usług,
  • zakup nowego sprzętu,
  • rozbudowę infrastruktury,
  • zwiększenie zatrudnienia.

Wysokość dotacji unijnej w Niemczech może być uzależniona od regionu (landu), na którego terenie działasz.

Największą korzyścią, którą oferuje dotacja z UE na gewerbe jest mniejszy wkład własny niż w przypadku kredytu bankowego. Poza tym zazwyczaj nie jest sprawdzana historia kredytowa w instytucjach finansowych.

Mikrokredyt czy kredyt? — dofinansowanie na firmę budowlaną w Niemczech

Zastanawiasz się, jaka jest różnica między mikro a zwykłą linią kredytową? Spieszymy z wyjaśnieniem, które mamy nadzieję będzie pomocne w wyborze finansowania gewerbe.

Pierwsza z wymienionych opcji dedykowana jest dla tzw. młodych przedsiębiorstw, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na rynku. Z reguły są to firmy budowlane, które szukają dofinansowania, ponieważ nie mają środków na rozpoczęcie działalności. Chodzi tu przede wszystkim o zakup sprzętu oraz materiałów niezbędnych do pracy. W ramach takiego wsparcia można uzyskać od 1 do 10 tys. euro. Zaletą tego rozwiązania jest rozłożenie zobowiązania na raty, które należy spłacić do 4 lat. Natomiast jeśli chodzi o oprocentowanie, to wynosi ono 7.9%.

Drugim wariantem, który polecamy naszym Klientom, jest kredyt z KfW. Jest on udzielany nowym, jak również działającym powyżej 3 lat podmiotom gospodarczym. Można pożyczyć kwotę od 100 do 500 tys. euro z okresem spłaty od 10 do 20 lat.

Dotacja na gewerbe z Urzędu Pracy

Polityka socjalna w Niemczech ponosi spore nakłady na aktywizację zawodową bezrobotnych. Jedną z form wsparcia jest przyznanie dotacji na gewerbe. Aby ją otrzymać, musisz złożyć do właściwego UP biznesplan, który będzie sprawdzony pod kątem rentowności firmy budowlanej. Dofinansowanie to przysługuje każdej osobie zameldowanej w Niemczech, która poszukuje pracy. Wysokość subwencji wynosi do 5 tys. euro, a dodatkowo zyskasz 300 euro miesięcznie na pokrycie kosztów np. składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Dotacja ta będzie wpływała na Twoje konto przez 15 miesięcy.

Podsumowanie

Jesteśmy ekspertami w dziedzinie pozyskiwania subwencji i pożyczek dla firm budowlanych w Niemczech. Zgłaszając się do nas, możesz liczyć na profesjonalne podejście do tego tematu. Na wstępie przeprowadzimy analizę potrzeb związanych z planowaną przez Ciebie inwestycją. Na podstawie uzyskanych danych przedstawimy listę instytucji oferujących dofinansowanie na gewerbe. Następnie skontaktujemy się z wybraną placówką, do której złożymy wymagane dokumenty i wniosek. Z naszą pomocą możesz liczyć na pozyskanie niezbędnych środków na start lub rozwój Twojej działalności.


TOP

Firma w niemczech   Oferta   Mapa strony   Impressum   Polityka prywatności